,,Never lose hope'' The Cape

Z dějin Mafie - Krev

26. dubna 2011 v 18:12 | ListeRo |  Povídky
BloP nebyl zrovna nadšený, že právě jemu uložili Starší tuto úlohu. ON si většinou ruce v krvi nemáchal. Vetšinou použil své lidi. Tohle ale podle Starších byla delikátní záležitost, na kterou se hodil pouze BloP. Živil prací pro nechvalně známou společnost Mafie už 5 let, a vypěstoval si zde potřebnou pozici a respekt. V Cagetown měl vypracovanou poměrně slušnou pověst, založenou na efektivitě jeho práce a na pečlivosti s jakou, v neprospěch obětí, pracoval.
BloP byl asi 180 centimetrů vysoký kouřový oblak, s hmotným vnitřkem, který vztnikl na základě výzkumů americké vlády. Jméno dostal díky zkratce dvou slov, a to Blokádní Patent. Mezi spodinou Cagetownu se šeptá, že při úniku vyvraždil celou výzkumnou základnu a unikl do ulic. Sám se ovšem ke své minulosti nevyjadřuje. Má v oblibě nosit modrý, mafiánský klobouk, zklopený hluboko do ,,čela''. Tento hmotný kouřový oblak je nadmíru silný a může libovolně pohybovat s jakýmikoliv předměty. Je proto vysoce nebezpečný a obávaný zločinec.
BloP prošel prázdnou chotbou starého baráku, již dávno vyklizeného od všech původních obyvatel. Kolem kráčejícího BloPa byla jen špína a spousta mazlaviny, které by se raději nedotýkal. Když BloP míjel rodící kočku, řvoucí na celý dům, znechuceně se zastavil a ještě jednou zapochyboval o rozhodnutí Rady starších Mafie.
Avšak i přes nutkání postříkat se účinnou desinfekcí a vypadnout z tohoto baráku, pokračoval v cestě.
Dorazil k výtahu. Rozevřel dveře a při vstupu dovnitř zmáčkl zaprášené tlačítko s číslem 2. Výtah nejdříve odmítavě zaskřípal, ale poté se neochotně rozjel. BloP vyjel do druhého patra a s pocitem uspokojení, který ho naplnil v domění, že bude mít vše brzy za sebou, za sebou nechal zaklapnout dveře výtahu. Ovšem vše mělo teprve začít.
BloP pokračoval další odpornou chotbou, lemovanou kupami rozsypaných papírů a klidně si pobrukoval jakousi píseň od Franka Sinatry. Zastavil se teprve u dveří s nápisem 27a. Zaváhal. Potom vrazil do dveří, které se vzápětí pod jeho vahou rozletěly.
BloP nyní stál rozkročen ve dveřích a přímým pohledem sledoval udivenou tvář Micka Swayera. I přesto, že byl Mick na mol, stál momentě s pistolí v ruce a snažil se udržet rovnováhu na podlaze a BloPa na mušce. BloP však stále klidně stál a mluvil klidným, ledovým hlasem gentlemena, který je u zaměstnanců Mafie tak praktikován:,,Mick Swayer?'' a rázem ukončil jakoukoli snahu Micka na odpověď pokračováním, takže pouze sklapl prázdná ústa,,Doporučil bych vám odložit tu zbraň, pokud nechcete přijít k nečekanému úrazu, pane.'' řekl to tak ledově klidně, že by to vyvedlo z rovnováhy kdejakého zabijáka.
Mick zaváhal. Netušil, co po něm ta 'věc' chce, ale on rozhodně nic odkládat nebude. Jeho základní chyba byla, že se nerad podřizoval. Vystřelil. Nebo spíše se pokusil vystřelit. Rána z BloPovi pistole, byla totiž ryclejší a bezpečně zasáhla cíl. Narušila nebezpečné ticho této ponuré čtvrti. Mick se skácel k zemi s bolestným úšklebkem, držeje se za břicho.
,,Tys mě střelil ty parchante!''
,,Neudělal jsem nic, než co by nebylo nadmíru nutné.'' odvětil klidně BloP a pokoušel se zastavit krvácení. Rychle ránu ošetřil a již znovu stál v důstojné vzdálenosti od svíjejícího se Micka. Ten nyní seděl opřený o zeď, hlavu s jemným strništěm opíral o promáčklou omítku a snažil se vystřízlivět.
,,Přejdeme tedy k tomu, proč jsem vlastně tady, pane Swayere. Jde o velmi důležitou věc, týkající se organizované společnosti Mafie. Slyšel jste o této firmě někdy? Pane Swayere?''
,,N-ne.'' odpovídal Mick, zatímco mu z pusy vytekla notná dávka krve a rozpleskla se po podlaze.
,,Nedělejte si to ještě horší, prosím.'' pokračoval BloP a někde v půlce této věty došlápl bolestně na Mickovo břicho. Spod Mickovi ruky vyteklo trochu čerstvé krve.
,,M-možná jsem o něčem takovym slyšel. A co má bejt, ty držko? Nic sem neudělal!'' zařval Mick a vyplivl další příval krve, který vytvořil na podlaze slušnou kaluž.
,,Obávám se, že to nebude tak moc pravda. Moji nadřízení mají dojem, že právě vy jste byl součástí akce, kterou kdosi podnikl před dvěma dny. Zůsčatnil jste se vraždy vědců v laboratořích společnosti Mafie, a následné krádeže drogového preparátu, který byl vysoce moderní. Byl totiž součástí krve a vytvářel díky návykovým látkám velmi silnou závislost. Ovšem jeho vývoj nebyl zcela dokončen, kvůli tak brzké ztrátě, a proto ještě není použitelný na lidech. Zatím se vyskytuje vedlejší účinek - dehidrateace v několika následujících dnech.''
,,Tak, takže..'' koktal Mick
,,Takže pokud jste si dal byť jen malou dávku, budete do několika dnů suchej jako Martini.'' procedil BloP mezi zuby ,,Ale pokud byste mi dal dostatečné informace o tom, kde vzorky hledat, bylo by mi velkým potěšením vám od tohoto utrpení pomoci.''
Mick vypadal nejistě. Nechtěl zemřít takhle hrozným způsobem, ale nechtěl dávat všanc svůj život tím, kdyby se někdo dozvěděl, že Mick Swayer moc mluví. Nakonec se rozhodl té VĚCI neodporovat, jelikož další náraz podrážky bot, nasazených na dýmových nouhách by nepřežil. Prohrábl si černé, mastné vlasy a začal:,,Najala mě jistá firma. Tvrdili, že by potřebovali dosáhnout na konkurenci v Cagetownu, díky nové látce, kterou připravuje. Obeznámili mě s tím, že konkurenční firma se jmenuje Mafie, a je to nejznámější a nejrozsáhlejší mafiánská společnost ve městě. Řekli mi, že bude nadmíru nutné, operovat s nejvyšší opatrností a pečlivostí. Přidělili ke mně pár lidí. Měli v Mafii koupeného člověka, ktrerý nás dovedl až do samotné laboratoře. Tam jsme udělali tu špinavou práci a vzali vzorek. On nás zase bezpečně vyvedl ven. Stále ještě u Mafie pracuje, aby nevyvolal možná podezření...''
,,Jména?''
,,Chlapi, který tam se mnou byli se jmenovali Tommy 'Bloody Guest'' Burton, Thomas 'Black Jack' Jacobson a třetího jsem neznal. Ostatní mu řikali jenom Buddy, teda myslim. Možná sem blbě slyšel. Byl to takovej posránek. Chlap od vás zevnitř se jmenoval Robert Carson, prověřte si ho. Po našem odchodu zničil veškerý kamerový záznamy, ale myslim, že u vás na důkazy moc nedáte.'' Mick zakončil svou řeč letmým úšklebkem, který velmi brzy zmizel.
,,Robbie Carson? Ten parchant. Osobně si na něj došlápnu. O jakou mafiánskou společnost šlo?''
,,Říkají si..'' Mick zkontroloval pohledem vzdálené okno a pak s uklidněním dodal ,,říají si Cappa Morte, nebo nějak tak. Ve městě teprv začínají. Chtěli udělat něco velkýho, pro začátek. Mají sídlo v Oldtownský čtvrti, na rohu Jarní a Devátý.''
,,Co to znamená? Cappa Morte? Nějakej taliánskej blábol nebo co?''
,,Jo, je to z italštiny. Znamená to něco jako Plášť smrti nebo tak.''
,,Pozoroval jsi jejich rozsáhlost a strukturu? Hrozí Mafii ohrožení?'' optal se BloP nejistě. Poprvé za celý rozhovor.
,,Jak jsem řek, teprve ve městě začínají. Z toho důvodu jste o nich asi neslyšel. Ovšem vypadá to, že pokud to někdo nezarazí, mohla by z týdle mafiánský skupiny vyrůst prosperující firma, dosahující kvalit samotný Mafie.''
,,Díky. Moc jsi mi pomohl.'' Řekl klidně BloP a zmáčkl spoušť.
Jeho práce je tady u konce. Jenom podá hlášení Radě a půjde si po svých. Ach, jak byl BloP naivní.
***
Za tři hodiny jel naštvaný BloP svým mercedesem a přemýšlel o naprosto nesmyslném rozhodování vedení. Po tom, co se zbavil Swayera a následně i sabotéra Carsona, který tak moc prosil o život, když mu pěstí rozbíjel hlavu, měl teď s partou namachrovanejch taliánů, kteří jeli namačkaní v jeho autě a zaryle diskutovali o tom, jak komu odstřelej hlavu od těla a jak s ní potom budou hrát bowling, zneškodnit veškeré působení Cappy Morty v Cagetownu a jejím zakladatelům dát ,,jemně'', tedy po mafiánském způsobu jemně dát najevo, že tu o ně nikdo nestojí.
BloP se právě vyhýbal hloučku cyklistů, když do jejich mercedesu s velkým rachotem vrazil obrovský náklaďák.
**
BloP se probudil v potemnělé místnosti. Optal se taliánského společníka, kolik dalších taliánů přežilo a jak je on sám na tom. Nedostalo se mu však žádné odpovědi. Když si jeho modré, svítící oči rychle navykli na tmu, zjistil, že je přivázán k hordě mrtvých taliánských těl, které byli velmi dobře připevněny k sobě, dlouhými kovovými hřeby. Možnost úniku klesla na bod mrazu. I přesto, že byl BloP pouhým oblakem dýmu, byl stejně uvnitř hmotný, jako každý člověk. Vzpomněl si v tu chvíli na to, jak ještě zhruba před hodinou stál v kanceláři čertvě povýšeného Richarda Moorse (viz. povídka Z deníku Richarda Moorse), který mu říkal, jaká perfektní prácička ho to čeká. Že si pořádně vybije vztek. Prý brnkačka. To teda byla. Úvahy BloPa přerušil chraplavý chladný hlas, vycházející z nejtemnějšího koutu. BloP začínal vidět matný obrys postavy:,,Vítejte v pokoji pro hosty Cappy Morty vážený BloPe.'' z hlasu byla cítit povrchnost a sebedůvěra opravdového šéfa. Také drobný výsměch.
,,Jakto že mě znáte?'¨odpověděl BloP gentlemenským, vyrovnaným hlasem.
,,Vím toho hodně o Mafii a jejích zaměstnancích. Mám tam dost svých lidí.'' BloPovi se zdálo, že hlas je stále chladnější, a že pokud bude ještě chvíli mluvit, riskoval by zamrznutí přinejmenším celé budovy. ,,Co byste si přál vážený hoste?'' zeptal se hlas posměšným tónem.
BloPovi prolítlo hlavou pomyšlení na to, jak jsou lidi s podobným hlasem v podobných situacích nadmíru nebezpeční. Přesto se ale nenechal zastrašit a dále vyrovnaně pokračoval:,,Chtěl bych trochu podrbat na zádech, momentálně v nich mám zakouslýho taliána a vypadá to, že se jenom tak nepustí.''
,,Bohužel, v tomto nemohu sloužit. Jsem až příliš opatrný na to, abych se k vám přiblížil nebo vám jen ukázal tvář.''
,,Tak co se mnou plánujete? Pochybuji, že přinesete stoleček s čajem a potom mi namasírujete nohy.'' odpověděl pohotově BloP.
,,Já? Já s vámi nic neplánuji. Vše záleží jen na vás. Jistě jste pochopil, že Cappa Morta má zvláštní slabost pro zajímavé a talentované lidi. Proto máte dvě možnosti. Za okamžik vám předložím návrh o spolupráci s Cappou Morte. Pokud přijmete, dostanete dvakrát vetší plat, než máte v Mafii. Navíc budete mít nárok na svůj vlastní vůz a zbraň z našich dobře zásobených skladů.''
,,A slevu do mekáče nedostanu? Omlouvám se, ale v tomto případě nemůžu souhlasit.''ušklíbl se BloP.
Mafiánský boss Cappy Morte byl podle hlasu vyveden z míry.
,,Já jsem velmi trpělivý muž, pane BloPe. Ale nic by se nemělo přehánět.''
,,S tím s vámi naprosto souhlasím, pane. Al pro koho bych měl vlastně pracovat? Nevím ani kdo jste.''
,,Raději zůstávám, aspoň prozatím, v anonymitě. Momentálně si říkám Signor Disperazione. Pan Beznaděj - pro vás, neznalce italského jazyka. V angličtině preferuji formu Mr. Gloom (Soumrak nebo také deprese). Lidé mi říkají jak jim je to nejmilejší.''
,,Vy jste Talián?''
,,Z části ano.'' rozhovor začal nabírat směru golfového setkání zbohatlíků a dobře vychovaných mužů. Oba totiž přehlíželi fakt, že byl BloP připoután k mase mrtvol, již silně zapáchající. ,,Každopádně je tu i další možnost,'' pokračoval Signor Disperazione zaskočen BloPovým mlčením. ,,Odejdete odsud bez úhony a podáte zprávu na Mafii, o tom, že ve městě je nový mafiánský spolek. A že se mají mít na pozoru. Můžete být rád, že to zatím dopadne jen takhle. Ale za toho zabitého Roberta Carsona děkuji. Začal se jevit jeko nespolehlivý. Ovšem Swayera jste zabíjet nemusel. Znamenal pro naši firmu důležitou investici.''
,,Jak to tak vypadá, zvolím si beznadějně jasnou možnost č.2. Vaší nabídkou jsem ovšem poctěn.'' procedil mezi zuby BloP.
,,Jak jen myslíte, signor BloP, ovšem mějte na vědomí, že začne boj o první místo v Cagetownském podsvětí. Teď když Cappa Morte tak prosperuje, nebude pro Mafii lehké udržet si tuto pozici. A vlastně..teď mě napadlo, že bychom Vám mohli vrátit i ten krevní vzorek. Nemáme tak vyvinuté laboratoře, abychom ho mohli posunout do cílové fáze.''
,,To by bylo skvělé, díky.''
,,Francesco!'' zavolal Disperazione, přines TEN vzorek. Za malý moment přispěchal malý skrček v příliš velkém plášti a stoupl si tak 2 metry od stále spoutaného BloPa. ,,Aplikuj látku, milý Francesco!''prohlásil se smíchem Disperazione. A než se stačil BloP vzpamatovat, byl proveden vstřik tekutiny do oblasti jeho hmotné části. Cítil jak slábne. A cítil i úder kovové tyče, kterou ho Francesco připravil o vědomí.
*
BloP se probral v nemocnici Mafie.
,,Kde to sakra jsem?'' zeptal se do ticha. Stále nic moc neviděl.
,,U nás v nemocnici kámo. Už bude dobře. Teda řeknu ti, že to s tebou švihlo heh. Mysleli jsme, že nám zkapeš. Dokonce i Moorse ti sem poslal kytky.'' z hlasu poznal hlavního medika Mafie, Charlieho.
O týden později byl zase BloP schopný dělat vše, jako dřív. Vypověděl před zasedáním Rady starších, co se mu přihodilo ve skladech Cappy Morty. Na boku taky zaznamenal modrou, svítivou trhlinu. varování od Disperaciona? Možná..no..spíš určitě..
V Mafii se začal rozrůstat chaos z obav dalšího útoku na budovu. Bylo započato pátrání po možných sabotérech. Mnoho lidí zaplatilo životem. A jediné, co měli Starší v hlavách, byl zažírající strach z dalšího kroku Cappy Morty...
Pokud se Vám povídka líbila tak dejte vědět do komentářů. Vaše názory mě budou zajímat, díky :) B-)

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Líbí se Vám články?

Ano
Ne

Komentáře

1 Mia Mia | E-mail | Web | 26. dubna 2011 v 18:56 | Reagovat

Jasně že nemělo :) Jinak zajímavý článek

2 ListeRo ListeRo | Web | 26. dubna 2011 v 18:58 | Reagovat

[1]: Diky :) 8-)

3 utrzky-zivota utrzky-zivota | Web | 26. dubna 2011 v 19:34 | Reagovat

Přečteno jedním dechem.
Dobrý nápad- dračí sádlo :-DD

4 ListeRo ListeRo | Web | 26. dubna 2011 v 19:40 | Reagovat

[3]: :D Dik

5 Selenne L. Athi Selenne L. Athi | Web | 26. dubna 2011 v 20:59 | Reagovat

vtipné a dost zajímavé :D líbilo se mi to, protože si hodně hraješ se slovy a jazykem, jen bych možná některé věty zkrátila :) jinak palce nahoru ;)

6 ListeRo ListeRo | Web | 26. dubna 2011 v 21:04 | Reagovat

[5]:děkuju, děkuju moc, a moc si toho vážim. Jo jo, někdy se až moc rozepisuju, to mi ´říká hodně lidí :) ještě jednou díky))

7 leahuntress leahuntress | 27. dubna 2011 v 11:19 | Reagovat

ahoj,klidně leahuntress jako to mám v blogu ;) prakticky nic,ale pomůže nám to jako propagace :D jinak díky,taky nejsi špatný spisovatel ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama