,,Never lose hope'' The Cape

Nic

23. dubna 2011 v 18:12 | ListeRo |  Různé články
Téma týdne na stránce www.blog.cz je ''Nic''. Člověk by si řekl: Nic je prostě Nic a dál by se o věc nestaral. Já bych nejraději udělal to samé. Nejraději bych zavřel tyto stránky a vyskočil s bojovým pokřikem z okna. Ale byl by to asi krátký let, jelikož se právě nacházím v 1. patře. Zřejmě by se mi NIC nestalo.
A vidíte. Už jsme zas u toho NIC. V běžném životě bysme se bez tohoto slova těžko obešli. (,,Cos dělal venku? - Nic'', ,,A co se nám stane když se na sebe podíváme? - Nic'', ,,Co to je? - Nic'' . Takhle bychom mohli pokračovat do nekonečna.) Toto slovo využijeme snad každý den, ale téměř nikdo nedokáže definovat jeho pravý smysl.
Básník Pavel Šrut pojmenoval slovem Nic příšeru ve své básni. tato příšera vždy přinášela nudu, tmu a strach. Avšak nic může představovat cokoli. Můžeme ho použít když chceme někoho odbít. Ale nikdy ho nemůžeme použít zcela plnohodnotně. Vemte si například když se vás někdo zeptá, cože tam je, a on vám na to odvětí, že nic, je tam vlastně něco, a to něco je nic, takže Nic, jakožto abstraktní slovo, nabývá konkrétního, avšak nehmotného významu pro prostor, ve kterém se vyskytuje pouze vzduch. Slovo nic však můžeme použít i v případě, pokud nás ohrožuje vesmírný vetřelec a my se svým kamarádem jsme v obýváku a rozhlížíme se po něm, může se přítel zeptat:,,Je tam něco?'' a vy mu můžete odpovědět:,,Né, nic.''. V tomto případě slovo nic nabývá významu označení nepřítomnosti slizké koule, chraplavě se pohybující díky svým panožkám po perském koberci od tetičky Marry.
Absolutní hloupost tedy ve filmu Nekonečný příběh, kdy ničící bouře hektoplastických slimáků ničí svět a je nazvána Nicotou. Jak ale hmotná věc, může být nazvána nicotou, pokud NIC označuje vždy jen Zápornou věc, označující nepřítomnost něčeho, či nedělání určité aktivity a podobně.
Rozhodně termín NIC stojí za zamyšlení. Přikládám pro jistotu ještě HLAVNÍ DESATERO NENICOVÁNÍ, které napovídá, kdy už použití výrazu nic je naprostá hloupost nebo dokonce hraničí s šílenstvím
Termín ''nic'' je šílené použít když:
1) jste manželovi zahnula s tlusťochem BOBem. Manžel vejde do pokoje, vidí vás, v né zrovna mravné pozici a BOBa v těsném ručníku, jak tančí indické tance za zvuku oslích bubnů. Zkoukne místnost plnou různého erotického náčiní a všimne si, že jste připoutaná k posteli. Poté, když se manžel zeptá:,,Co se to tu ku**a dělo?'', je podle mého názoru lepší nesnažit se mu vnutit myšlenku větou:,,Nic drahý..''
2) jste rozbil nejoblíbenější vázu vašeho strýce a on na vás míří puškou, je zbytečné řikat:Já Nic, já sem v tom nevině.''
3)vás zastaví policie opilého v autě a ptají se vás na jméno tak se výrazně nedoporučuje strážníka poblít a následně potom říct Řidič Nic k vašim službám-
4) padáte z letadla bez padáku a řeknete si: no NIC, snad příště.
5) jste přistižen s plnýma kapsama kradených bankovek a na svou obhajobu řeknete:,,To NIC nebylo! Ste měli vidět tu včerejší sklizeň!'' a šibalsky mrknete.
6) nazýváte smršť slimáků NICota a ještě to dáte do filmu, který pojmenujete nekonečný příběh a potom mu natočíte ještě druhý díl, který je vysílán vězňům odsouzeným k popravě, kvůli zdlouhavé smrti na el. křesle. - Toto je usmrtí mnohem rychleji. Zaručeně.
7) vašeho komplice při policejní honičce střelí do krku, srdce, levé plíce a genitálií a vy to okomentujete slovy:,,To nic, kámo''.
8) uděláte blogerské téma týdne s názvem ''Nic''
9) jste obvinět z vraždy a soud vás vyzve k obhajobě, abyste dokázal vaši nevinu slovy:,,Co chcete říct na svoji obhajobu?'' a vy na to odpovíte:,,Nic ctihodnosti.''
10) si zaplatíte děvku a ta se vás zeptá:,,Co bys se mnou chtěl dělat?'' a vy odpovíte:,, nic'' .
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se Vám články?

Ano
Ne

Komentáře

1 byelle byelle | Web | 23. dubna 2011 v 18:53 | Reagovat

Koukni ke mě :) myslím,ze by te muj blog mohl zajimat :)

2 xoxo-patralka xoxo-patralka | Web | 23. dubna 2011 v 19:19 | Reagovat

Wow ;)♥ fakt dobrej članek na teme NIC ;) zrovna dneska jsme si řekla že začnu psátčlánky na téma týdne ale na nic mně nic nenapadlo a tak jsme si řekla že se aspoň kouknu co kdo napsal a jsme rada že jsme se koukla na ten tvůj,protože se fakt povedl;) jinak máš i hezkej blog ♥ ;) (tlusťoch BOB :D ) ;)

3 ListeRo ListeRo | 23. dubna 2011 v 19:26 | Reagovat

Dík moc) já jsem si taky řekl dneska že to zkusím. Je to jenom taková úvaha a trochu se mi to roztáhlo. Jsem rád, že se líbí.)) máš taky pěknej blog)

4 leahuntress leahuntress | 25. dubna 2011 v 17:52 | Reagovat

tak jsem koukla a jsem mile překvapena :) píšeš hezky a máš i smysl pro humor. Tlusťoch Bob mě srazil ze židle :D:D když budeš chtít,klidně se spřátelím :)) jo a děkuju,jsem ráda,že se ti to líbilo :)

5 Deara Deara | Web | 25. dubna 2011 v 18:59 | Reagovat

celkom dlhý článok na nič, len si tým Nič nepovedal. Ale to desatoro bolo vtipné :)

6 ListeRo ListeRo | Web | 25. dubna 2011 v 20:53 | Reagovat

Dík moc všem, ohledně toho článku - je to jenom zamyšlení, který vzniklo bez pozdějších úprav a kontrol - prostě jsem psal to, co jsem si v tu chvíli myslel. ale podobně píšu všechno takže se tím asi nemůžu bránit. Jsem rád, že se Vám to líbilo a tlusťoch BOB bude žít navždy v našich srdcích :D na smyslu pro humor si stavim diky))

7 utrzky-zivota utrzky-zivota | Web | 26. dubna 2011 v 20:08 | Reagovat

By toho manžela asi trefil smíchy šlak jako teď mě :-DD Bbbrilantní předvelikonoční snůška barev.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama