,,Never lose hope'' The Cape

Duben 2011

Nick Carter (4) - Noční klub

28. dubna 2011 v 19:32 | ListeRo |  Příběhy na pokračování
Při psaní této série mi už pomalu docházejí nápady. Mnohem raději píšu kratší povídky, na kterých nemusím dlouho sedět. Příběhy na pokračování mi nikdy moc nešli. Doufám, že se vám to zatím líbí, ale nevím, jestli to dotáhnu do konce. Nevím, jestli pointa bude tak líbivá a jestli s tím neseknu. Když si představím, že mě do plánovaných 8 dílů chybí ještě pět, dělá se mi zle :D Tak mi držte palce a budu se snažit napsat tento díl i zbilých 4.
ListeRo

ČEŠI ZASE DOSTALI NA FRAK, POSTARALA SE O TO KANADA

28. dubna 2011 v 15:34 | ListeRo |  Aktuální články k aktuálním situacím
ČESKÝ HOKEJOVÝ VÝBĚR NEUKONČIL POSLEDNÍ ZÁPAS PŘED MS NA SLOVENSKU PŘÍLIŠ DOBŘE
O SRAŽENÍ SEBEVĚDOMÍ NAŠICH HRÁČŮ SE POSTARALA KANADA
CZE 2:4 CAN
Naši nezačali duel s kanadou vůbec špatně. Na úplném začátku poměrně slušně napadali a snažili se hrát efektivní a energický hokej. Ovšem nehráli naplno a čím déle hráli, tím se jejich hra zhoršovala. Po první třetině jsme prohrávali už 2:0 , jedinými našimi střelci v této třetině byli 2 obránci!!! V průběhu hry byl do zápasu s Kanadou nasazen i Petr Vampola a dalších pár hráčů, kteří se chtěli dostat na MS. Ovšem po 3. gólu Kanady na 3:0 se na zápas již nedalo dívat. Hra česka se podobala přeboru Vidlákova. Jen snad zázrakem jsme dokázali vstřelit dva góly, které nám zajistili nepotupný odjezd na MS. Zápas nakonec skončil 2:4 z pohledu ČR. Nehráli jsme příliš dobře a trenér Hadamzcick bude mít ještě co zlepšovat. Podle mého názoru titul neobhájíme. I když bych si to přál. A s tímhle stylem hry nemáme sebemenší šanci.

Z deníku Richarda Moorse - Tajemná

27. dubna 2011 v 14:50 | ListeRo |  Povídky
Článek je zařazen pod téma týdne 'krev' protože se v něm bude vyskytovat, v jakožto mafiánské povídce.
První zápis z deníku proslulého mafiána Richarda Moorse vám dovolí nahlédnout do podsvětí Cagetownu, ve kterém prozatím vévodí mafiánská společnost Mafie. Ovšem začíná se rozrůstat i jiná, která se chce dostat až navrchol. Říkají si Cappa Morte (plášť smrti) a vede je tajemný muž, který si říká Mr. Gloom (Deprese, Soumrak). Richard Moorse pracuje pro Mafii a je jedním z nejuznávanějších mafiánů v celém Cagetownu.
Du zrovna po jedný ulici, vedoucí do Oldtownu, čtvrti města Cagetown. Tahle čtvrť je jedna z nejhorších tady ve městě. Jen málokdo z ostatních částí města se sem odváží vkročit a jen málo z nich se pak vrátí.....vcelku. Mířim do Cagetownskýho přístavu, kde bych měl s pár chlapama vyzvednout zásilku pro Mafii. Nějaký sračky pro narkomany. Vcházim do přístavní budky. Je to tu cejtit rybinou, až se vám vobrací žaludek a snaží se zdrhnout. Šourá se ke mě stařík, kterej to tu má už léta na starosti. Říkáme mu Jimmy.
,,Richarde, poď sem. Tady máš klíče vod náklaďáku. Hoši čekaj venku.''mluvil skřípavým hlasem a občas si prohráb ty svoje tři šedý vlasy na hlavě.
,,Jo dík, seš dobrej.'' snažil sem si u něj šplhnout ,,Slyšels vo těch zasranejch Taliánech co se nám serou do Kšeftů?''
,,Hmm, o Cappě Mortě? Si piš. Kdo by ne? Naši sou z nich pěkně podělaný, to ti teda řeknu. takouvou konkurenci jsme tu ještě snad neměli!''
,,To asi ne. Slyšel jsem, že už ty parchanti ovládli Jižní Město. Nic velkýho, ale stejně. Chodilo nám z něj dost peněz.''jenom na malej okamžik kouknu z okna, abych uviděl krásu svýho mizernýho života. Nasedla rychle na motorku a vodjela. ,,Proč se holka jako ty topí v takovejch močkách?'' projelo mi v tu chvíli hlavou.
Ještě jsem prohodil s Jimmym pár nezajímavejch keců ohledně počasí a došel až k plně naloženýmu náklaďáku, kterej už čekal za barákem. Chlapi už byli trocu nervózní, ale můj příchod je uklidnil. Znal sem z nich jenom Máničku Joa jinak samý nový ksichty. Zřejmě proběh nějakej nábor. Nastartoval jsem ten starej krám a vezl nás z toho zaplivanýho přístavu. Po slabý půlhodince cesty sme dojeli až k budově Mafie. Zahnul sem doleva a vjel do obrovskejch prostorů garáží, kde sem podle instrukcí nechal stát náklaďák na vyznačenym místě.
Po dodání týdle zásilky sem měl asi tak tejden čas na odpočinek. Sebral jsem bouchačku, hodil na sebe dost hustej kabát a na hlavu si vrazil bezvadnej mafiánskej klobouk. Jo. Vypadal sem fakt dobře. Rozhod sem se ve volnym čase, najít tu krásku, co si máchala kola tak pěkný motorky ve chcánkách Cagetownskýho přístavu.
Věděl sem, že s tim nebudu mít moc práce. Všim sem si totiž tý bundy. Na stylu voblíkání si totiž musíte dávat pozor. Pokud si totiž voblíknete na špionážní misi pitomej obleček z KFC, každej bude vědět, kde vás hledat. A věřte, že vás za tejden najdou někde u popelnici v pěti igelitovejch taškách. Ona udělala stejnou chybu. Kožený bundy s tygrem takový kvality se dají v Cagetownu sehnat jen málokde. A navíc když ještě znáte styl vyšívání Velkýho Johna, nemůžete se zmejlit.
Řek sem si, že pěšky to bude rychlejší, a tak sem zahnul do jedný z úzkejch uliček. Přemejšlel sem o ní. Co tam ksakru dělala? Ale úvah sem už musel nechat, protože sem stál před jednim z nejhorších lokálů v celym Cagetownu. Ale v Oldtownský čtvrti to byl jeden z nejluxusnějších. Jak jinak. Velkej John byl známej svejma vyšívanejma tygrama. Byl v tom prostě dobrej, jako sem já dobrej v rozbíjení hlav baseballovou pálkou. Jeho podnik nebyl zrovna největší. Krčil se někde v půlce hnusný ulice, která už dávno neměla méno. Po levý i pravý straně stály dva vopuštěný domy. Dovopravdy opuštěvý nebyli. Žili v nich narkomani a občas tam přespávali bezdomovci. Takhle to v Cagetownu chodilo a fungovalo to výborně. Všechny nicky do Oldtownský čtvrti. Připomínalo to tu ghetto. Ghetto plný žumpy. Bez zaváhání sem otevřel dveře a vkročil dovnitř. V tu chvíli začínal bejt cejtit ve vzduchu pěknej průser, ale já jako velkej naivka sem si to nepřipustil. Došel jsem až k baru, kterej obsluhovala pěkná číča. Myslim že to byla Dazy. Poručil sem si skotskou a čekal až to naleje. Otočil sem se směrem do baru a klidně popíjel. Pak sem si poručil další a hodil sem na stůl útratu spolu s pěti dolarama navíc pro Dazy.
,,Zavolej mi Johna, jo?'' houk sem na ní. ,,Byla na chvíli v transu, právě vešel dovnitř její frajer. Ňákej Roddy.. dal sem najevo to, že to myslím vážně, ránou pěstí do baru. Probrala se a vodběhla někam za záclonu. Za chvíli vyšli dvě mně dobře známý gorily. To těmdle dvoum chlápkům vděčim za občasný bolesti v noze a jizvu na ksichtě. To eště dělali pro jistýho Jacka Hudginse. Měl sem ho sejmout, ale trochu se to vymklo.
,,Billy, Freezy! Jak se vede?'' snažil sem se tvářit co možná nejlíp, aby viděli, že mám zájem o druhý kolo.
,,Poď s náma Moorsi.'' řek to Billy. Vždycky jenom Billy. Vrtalo mi hlavou proč ten druhej parchant nikdy nic neřekne. Vyšel jsem za nima. Vedli mě až za závěs a pak dlouhou chotbou až k samotnýmu Velkýmu Johnovi. Chotbu lemovaly černý dveře, na každý straně pět. Jenom málo lidí by vytušilo, že za každejma dveřma je chlápek s nabitym samopalem, připravenej do kohokoliv nasypat všechno, co de. Já jo. Došli sme až nakonec chotby, kde stály pozlacený dveře s takovou tou hvězdou, jako mají herci. Vešli sme dovnitř John seděl za krásnym dubovym stolem a pokuřoval Kubánce. Sice ne Kubánce jako člověka ale jako doutník. No ale radši to objasňuju, kdyby náhodou...
,,Nechte nás.'' odpálil dvě tupý gorily John.
Když zaváhali dodal jsem:,,Neslyšeli ste šéfa? Děte se buznit někam jinam!'' vyloženě jsem si ty jejich výrazy užil. Když odešli John začal:,,Tak jak to šlape mojí milý Mafii? Slyšel jsem, že se prej ve městě objevili nějaký nový taliánský držky a chtěj se dostat na vrchol podsvětí před Mafii? Heh, myslim že to Mafie má pěkně posraný to ti teda povim. Slyšel jsem, že vám pěkně zatápí. Cappa Morte, viď? A co tě sem vlastně přivádí, do takovýho pajzlu? Nemáš mě sejmout viď?'' řekl se smíchem na rtech a s bázní v očích. Ten pohled jsem si užíval.
,,Zatím ne, ale už se na tu práci náramně těším, to mi věř. Mimochodem tvý debilní gorily ani neměli sebemenší touhu po tom mě prověřit, takže kdybych si teď sáhl do pravý kapsy, ležel bys v kaluži krve se sedmi novejma otvorama na dýchání.'' jo přiznávám, nebyl to nejlepší způsob, ale chtěl sem aby je vyhodil.
,,To si s nimi ještě vyřídim. Ale tobě já věřím, nepotřebuju si tě prověřovat.'' šibalsky na mě mrknul ,,Hah, ale furt etě nevím, proč jsi mě poctil svou přítomností, starý brachu. Doutník? Kubánskej.'' Nesnášel jsem, kdyš mi říkal starý brachu, ale zbožňoval jsem, když mi dával doutníky.
,,Že váháš.'' jeden jsem si z krabičky vytáhl a pokračoval, ,,Jsem tu z prostýho důvodu. Dneska ráno jsem měl jeden takovej malej kšeft. Šlo o převezení nějakejch drog pro Mafii. Když jsem ale byl v přístavu, zahlíd sem tam nějakou.. slídilku.'' slídilku? dost debilní slovo, ale co..
,,Co s tím mám já co společnýho?'' začínal znervózňovat John
,,Měla tvojí bundu. Měla na ní tvýho vyšitýho tygra, a protože znám přesně tvůj styl vyšívání a vím, že neděláš hromadně, myslel jsem, že bys mohl blíž znát všechny, kterejm si kdy něco takovýho dal.''
,,Jo to asi jo. Hele nemysli si že proti Mafii něco kuju, jasný? Jsem rád za tenhle podnik. Chodí mi sem lidi a dělá mi to pořádný zásoby doláčů. Nemám na co si stěžovat.''
,,Neboj se. zatím nejsi v seznamu podezřelejch.'' uklidňoval jsem ho ,,Potřeboval bych jí jenom najít a trochu si s ní...promluvit.'' vždyť to znáte, takovýto promluvení mafián oběť, řeč těla že?
,,Tak mi jí popiš, chlape, a uvidíme, co se dá dělat...''
Za pár minut jsem mu popsal blonďatou, hubenou a nádhernou holku, kterou sem viděl v přístavu. Začínal jsem si říkat, že ji nehledám už jenom kvůli možný sabotáži a začínal jsem si říkat, že bych to zas neměl přehánět.. Moje úvahy přerušil Velkej John:,,Jó, myslim, že si vzpomínám. Normálně takhle lidi nepráskám, ale že seš to ty. Znáš Allana Hopa?''
,,Myslim že ne.''
,,To je fuk. Tak tenhle týpek jí sem asi tak před dvěma tejdnama přived. Chtěla totiž tu bundu. Nevim proč. Nabíd sem jí i práci tanečnice chaha, ale odmítla. Při předávání bundy o tejden pozdějc bylo nposled co sem vo ní slyšel. Teda až doteď.''
,,Nemyslíš, že to na tebe přes tu bundu chtěli hodit? Že by si každej pomyslel, že dělá pro tebe?''
,,Jó, to máš pravdu.. řeks o ní někomu v Mafii?''
,,Ne, máš štěstí. Hele, eště než pudu.. jak se menovala?'' snažil jsem to říct co nejprofesionálnějc, ale stejně sem si všim toho jeho šibalskýho úšklebku.
,,Ten chlap jí říkal Jess.''
,,Hmm.. moc si mi pomoh. Někdy ti to vynahradim..''
,,Třeba..na výpalným?''
,,Třeba..''
,,To by bylo super Richie.''
,,To jo..'' řek sem a bouch za sebou dveřma. Od těchdle týpků je důležitý si vyžádat pořádnej respekt. Jinak by se vám chození nekrytý nemuselo vyplatit. V hlavě jsem měl teď jen jedinou věc. Jess. Jessie bylo hezčí.. pak jsem se zarazil. Uvědomil jsem si, že stojím před sídlem Mafie. Z rozčílení jsem si ani nevšim toho, kam sem šel. Vešel jsem dovnitř a zamířil rovnou do místnosti plný počítačů. Obsahovali databázi všech, kteří měli s Mafií cokoli společnýho. Ať už dluhy, zakázky k vraždám, no prostě všechno možný.. Kdyby se k těmdle záznamům dostala FBI.. proto to Mafie držela pěkně pod pokličkou. Sed sem si k jednomu a zkusil štěstí:
Jméno:Allan
Příjmení: Hope
Stav: ---
Pohlaví: Muž
Vztah k Mafii: ---
V tý bedně to nachvíli šrotilo, jako když nasypete šváby do pytle a pak do něj tlučete kladivem. Potom mi to ukázalo celkem dva Allany Hopy. Jeden, hodně bohatej chlápek Allan J. Hope, kterej se živil prací pro Mafii tři roky a slušně na tom trhnul..parchant. Ten druhej byl chudej maník, kterej potřeboval pučit na velkou sázku slušnej obnos. K jeho velký smůle prohrál a teď má na krku celkem slušnej průser.
Volba byla jasná. Bez váhání sem se zvednul a mířil k bydlišti Allana Hopa, chuďase z Oldtownu. Pokud se teda ten hnusnej barák dá pojmenovat bydlištěm. Možná hnojištěm nebo křeččí sračkou, ale bydlištěm? Jasně že sem ten barák znal. Už tam totiž proběhlo dost mejch kšeftů. Jedenácti-patrovej barák, kam si děvky vodí svoje nadržený klienty, a kde se slejzá kdejaká verbež. Verbež jako je Allan Hope.
Když jsem dorazil k baráku, otřáslo mnou celkem silný zhnusení. Z několika oken bylo slyšet, že se tam tvrdě vydělává. Bez zaváhání sem však vlez dovnitř vyraženejma dveřma. Vevnitř to bylo tak šestkrát horší než zvenku. Po stěnách tu lezla plíseň a byl tu všude zatuchlej bordel. Hlavně na podlaze, což mě poměrně dost naštvalo - měl sem nový stylový boty a nechtěl sem při první procházce vyšlápnout něco, co bych si sebou nosil už napořád..
Po rozskřípanejch skodech jsem se šinul do třetího patra, kde měl byt 8 okupovat právě Allan Hope. Jenom sem doufal, že záznamy Mafie nejsou moc zastaralý.
Otevřel jsem dveře s rukou připravenou chmátnout po bouchačce a rozstřílet Allana Hopa na cucky, v případě odporu. Pohled, který se mi naskytl, mě znova přesvědčil o informovanosti Mafie a její dokonalosti. Allan Hope seděl na rozpáraném gauči v bílém tílku a modrých džínách. Zíral do starejch novin. Smrdělo to tam jako kočičí chcanky..
Když mě zmerčil, šlo to hodně rychle. Zařval, co že sem lezu, a že tu nemám co dělat. Moje pěst ho však přesvědčila o opaku a umlčela jeho námitky. Svojí pěst mám rád. Hodně rychle se zkácel na zem pod náporem mejch dobře cvičenejch kloubů a začal plivat krev.
,,Hele ty ksichte,'' začal sem to zvostra.. tak to já dělávám.. ,,jestli se tu nechceš válet s rozbitou palicí a novou dírou na sraní, měl bys mi říct o tý holce, Jessie, cos přived do podniku Velkýho Johna.''
,,Cože? Co to tu kruci meleš? Já sem žádnou holku k Johnovi nepřived!''
,,On říká něco jinýho. A momentálně seš v situaci, kdy je John důveryhodnější osobou než si ty..''
,,Tak to pěkně kecá, já žádnou Jess nezn...'' tak to už bylo dost. Už sem měl pokrk těchdle špinavejch zmetků, který všechno zapřou, dokud jsou v plným zdraví. Stejně ho pozdějc budu muset seřezat a možná i sejmout. V půlce jeho věty jsem se na něj vrhnul a začal ho tlouct jako nějakou škodnou svini. Neříkám že jí nebyl. Spíš byl. Cejtil sem, jak mu občas někde naprasklo žebro, nebo nějaká menší kůstka. Každopádně sem do něj bušil jak smyslů zbavenej. Jako dyby mi uplně hráblo. Když jsem s nim skončil, byl už pěkně po mafiánsku ,,zpracovanej''. Z několika míst, hlavně z plešatý palice mu crčely proudy krve a začínaly mu naskakovat modřiny po celym těle a monokly pod vočima. Těžce sem oddychoval. On kňučel. Všichni kňučí. A pak mluví. Všichni sou to stejný šmejdi. A taky že mluvil.
,,Fajn.. '' začal pomalu, občas se dávil chrchlama krve ,,Jess...Jess byla moje kámoška. Potřebovala najít nějakej job tady ve městě, protože přijela z velký dálky a tady nikoho neznala. Přiběhla... za mnou a pt..ptala se, jesi v..vo něčem nevim. Bej..bejvala to hodná holka, ale já sem nevěděl o žádný práci, jenom o špinavejch kšeftech. Znáte t-to. Domluvil jsem jí jednu prácičku u B-billyho Joa. Znal sem ho z baru U Tonnyho, drsnej chlap, možná ho znáte. Drogovej dealer. Potřeboval zásoby a rozhod se udělat přepadovku proti jedný zásilce Mafie. Doporučil sem mu Jess, aby jim pomáhala, za slušnej obnos. To víte, chtěl sem to já, ale vona byla fakt v těžký situaci. Eště těžší než teď já. Je...Jess přijala, ale byla z toho od začátku pěkně podělaná, to vám teda povim. Poslední co vim je, že to měli udělat v tý zatáčce u přístavu. Měli přepadnout náklaďák s tim matrošem. Jess měla roli pozorovatelky a měla Billiyho partu informovat o počtu lidí, jak byli ozbrojený a kdy budou v zatáčce a až tam budou, tak dát signál. Jenomže jí tam někdo zmerčil, tak vzala roha. Pěkně jí to dostalo. Nebyla na podobný prácičky zvyklá. I když měla bundu Velkýho Johna, aby to vypadalo, že dělala pro něj, stejně nesplnila úkol a Billy Joe nedostal to co chtěl. A rozhodně potěšenej nebyl. Co vim tak Jess drží v tom starým skladu bouchaček v Poslední ulici. Našel jí, hajzl, a asi jí chce zabít..''
,,A proč si jí nechtěl pomoct?''
,,Pomoct? Ste šáhlej? To bych se radši nechal sežrat krokodýlama než abych šel proti Billy Joově partě!'' řval na mě mezi chuchvalci zasychající krve
Zatímco mluvil jsem prohledával kredenc. ,,BINGO'' uchecht jsem se. Láhev levný whisky. I když to byli splašky, tak jsem si nalil skleničku, hodil jí do sebe a zbytek lahve jsem zahodil. ,,Dík, žes byl tak ochotnej.'' uchechtnul sem se ,,a jesi nezaplatíš ty dluhy, co dlužíš Mafii tak se brzo zase setkáme. A tentokrát to už, chlapče, tak milý setkání nebude.''
Odešel jsem. Byl jsem rád že odtamtaď můžu vypadnout. Málem jsem vyklopil oběd.
Cestou do Poslední ulice sem přemejšlel. Proč jí do toho zaplet? Doufám, že nepřijdu pozdě. Moje úvahy přerušila baseballová pálka, která mě poslala na zem, jak ještě nikdo. No jasně. Oldtownský zlodějíčci mají zase dobrej den. Čtyřka blbečků se pokusí okrást Richarda Moorse. Cha, tak dobrej den mít zas nebudou. Rychle sem se oklepal a vydrápal na nohy. Partička čtyř skinheadů mě obklíčila. Jenom jeden měl pálku. Zbytek neozbrojen. Viděl jsem v tom svou šanci. Vrhnul jsem se po prvním a sebral mu vědomí rychlým úderem. Mám pocit, že jsem mu i vyrazil čelist, což mě potěšilo.. Zatímco sem byl v předklonu přiletěla další nečekaná rána pálkou, po který se už jen tak nezvednu. Ten parchant měl docela ránu.. zbylí tři chlapi do mě začali pořádně mlátit. Navíc eště začalo pršet. Dva mě drželi za ruce a třetí si mě vychutnával pěstma. Až se mnou skončil, pohodili mě do louže, která se hodně rychle začala plnit krví. Ty starej blbe řek sem si teď Jessii jen tak nezachráníš, seber se. Jestli tu teď chcípneš, pude pod kytky i vona.. ale tělo mě neposlouchalo. Zatímco mě partička prohledávala a vybírala mi kapsy, ležel jsem dál nehnutě na zemi a barvil chodník na červeno. Ten zmetek i uplně rozbil hubu, kousky rtů mi mrtvě vyseli z tlamy a možná mi vyrazil i jeden zub. Najednou se mi povedlo pohnout nohou. První úspěch. Chlapci už byli ke mně otočený zády a budili svýho kamarádíčka. Už sem pro ně nepředstavoval hrozbu. Jenom starej dědek, kterej už se nezvedne. Po ztichlý uličce byl slyšet tichý zvuk kovu, dřícího o beton. Zvednul jsem pálku a jal jsem se odpalu. Křupání pukajících hlav se mi líbilo. Nepřestal jsem do nich vztekle bušit až do chvíle, kdy z nich nezbylo něco připomínající míchaný vajíčka s kečupem. S odporem sem zahodil pálku, vzal si zpátky svojí bouchačku a prachy a klesl na kolena do louže. Chvíli jsem pozoroval, jak mi z pusy teče pramínek krve. Pak sem ho utřel, odfrk si a pomalu pokračoval v cestě.
Bylo hodně hnusně a já měl svý hustý mafiánský oblečení pěkně promáčený. Došel sem až do Poslední. Stoup sem si před sklad bouchaček, kde jí podle Allana měli držet. Poprvý za celej den sem pořádně zaváhal, jestli chci jít dovnitř.. nakonec jsem ale strčil do kovovejch dveří, který se se skřípáním otevřili a já stál v potemnělý místnosti, poházený papírama a všim možnym sajrajtem. Jess nikde. Zkoušel jsem prohledat temný kouty, ale nic jsem nenašel. Hledal jsem taky krev, která by byla jako vzkaz, že už je zbytečný hledat. Když už sem chtěl otočit a jít si znovu, tentokrát tvrději promluvit s Allanem, zaslech sem něco, z čeho se mi udělalo zle. Jessiin křik se roznes po celym skladu a bodl mě do uší jako rozžhavená dýka. Běžel sem za tím zvukem do středu skladiště, kde sem našel kovovej poklop. Jakto, že sis toho nevšim ty starej idiote? Kdyby nezakřičela, byla by mrtvá! rozhod sem se netrápit kecama vnitřního hlasu a chytil jsem kruh na otvírání poklopu. Šlo to ztuha, ale důležitý bylo, že se otevíral. Když sem ho otevřel seskočil sem dolů.
Pořádně to klaplo a ozvala se bolest v pravý noze. Vzpomínka na ty dvě gorily z Johnova podniku.. vytáh sem kvér a šel jsem zářivkama osvětlenou chotbou. Vypadalo to tady jako v márnici, a z toho mrtvolnýho puchu se mi zvedal kufr. Doufam, že nejdu pozdě. A potom mě napadlo: Proč to vlastně dělám? Proč zachraňuju někoho, koho vůbec neznám? Proč za toho člověka nasazuju život? Na okamžik jsem se zastavil a sledoval zeleno bílý stěny, sem tam potřeny šmouhou krve. Další zakřičení mě vytrhlo z přemejšlení a pokračoval jsem v cestě. Zastavil jsem se až v prostoru, kde dřív byli dveře, který někdo vylomil. Přede mnou se rýsoval pohled na připoutanou Jessie, jen ve spodním prádle. byla celá od krve. Kolem stály dvě gorily a jeden chlápek, kterýho bych tipoval na Billyho Joa.
Jenom tři. Snadný. Takže, dostanu se k nim zezadu a odstřelim je jako psy. Pak odvedu Jessie a...
Probudil jsem se svázanej provazama k židli. Nejspíš mě jedna z dalších Billových goril při cestě zpátky klepla něčím po hlavě. Každopádně tu už zase nebyla. Svlíkli mi kabát a klobouk. Do kapsy jsem si nedošáh, ale předpokládal jsem, že bouchačku mi vzali taky. Jessie byla vedle mě a byla ve špatnym stavu. Ty šmejdi jí dali pěkně zabrat.
Zmohl jsem se jenom na:,,Nazdar Jessie, jsem Richard a přišel jsem tě zachránit.'' Billy mě umlčel svojí špičkou boty, která se mi zavrtala do břicha.
,,Drž hubu! zařval ,,Co tu vlastně děláš, ty jeden podřadnej šmejde!!! Hraješ si na nájemnýho detektiva nebo co?''
Začal jsem ošmatávat zeď za sebou. Najednou jsem našel to, co jsem hledal. Byli tam totiž nakřáplý dlaždičky. Začal jsem si přeřezávat pouta. ,,Né pane. Říkají mi pošťák Robby, pane.'' ušklíbl jsem se ,,Vozím pizzu takovejm..'' přeřízl sem poslední vlákno z mých pout ,,TAKOVEJM SRÁČŮM JAKO SEŠ TY'' a s těmito slovy jsem se na něj vrhnul. Než se stačil vzpamatovat, tak už jsem držel jeho bouchačku, kterou měl zastrčenou ze předu v kalhotách, aby na ní lépe dosáhl. Jak jsem jí chytil, zmáčk sem spoušť a poslal jeho nádobíčko na okružní cestu na Mars. Potom sem kvér celej od krve vytáh z jeho kalhot a našil celej zásobník do dvou goril. Potom sem už jenom cvakal kohoutkem naprázdno. Když sem se uklidnil, zahodil sem pistoli a rozvázal sem Jessii. Byla dost v šoku a v dost bídnym stavu. Ale vzpamatovala se a oba sme kulhali po místnosti pokrytý vrstvou krve.
Když sme procházeli kolem Billy Joa, který se stále ještě držel v rozkroku, kroutil se a řval nějaký nadávky, Jessie se zastavila a nekompromisně mu zarazila podpatek hluboko do oka. Billy už ležel klidně. Už se nekroutil. Už mlčel.
Při cestě ven jsem sebral svůj kabát ze země a přehodil ho přes ní, abych jí neved městem jenom tak.
Vyšli sme ven a hodně pomalu jsme šli dál. Jess se o mě podpírala. Oba sme mlčeli a zadržovali bolest. Mě v jednu dobu chytila noha a bolestně sem se svalil na zem. Pochopila to. Mlčela a smutně a zničeně se na mě dívala. Byl sem její zachránce, její spása.
Až sem si odpočinul, dělal sem zase drsňáka a i přes šílenou bolest v noze jsme se dostali až ke mně domů.
Pomohl jsem jí se umejt a psychicky zotavit. Pak sem jí uložil do postele a vyprávěl celej ten posranej den od začátku, dokud neusla. Celou noc sem pak spal v křesle u postele. Další den už byla poměrně v pohodě.. Zranění se jí celkem vyléčili a místa, kde byla pořezaná nezanechaly skoro žádný jizvy. Jako památka na včerejšek jí zbyla jenom kupa modřin. Tak jako mně.
Byla opravdu úžasná. Její vlasy už zase byly blonďatý tak, jako v tom přístavu, ne ulepený od krve.
I přes to, že sem o dost starší spolu už měsíc žijeme a chodíme spolu. Je to hodná holka. A já jí mám rád..tu mladou krásnou holku z přístavu.. který sem zachránil život. Já, starej dědek... jo, občas je ten život fakt nářez..
KONEC
Pro upřesnění vaší představivosti:
Jessie - 22 let
Richard - 41 let
DOUFÁM, ŽE SE VÁM POVÍDKA LÍBILA
NEZAPOMEŇTE JI OKOMENTOVAT
ListeRo

Nick Carter (3) - Kniha

27. dubna 2011 v 12:46 | ListeRo |  Příběhy na pokračování
,,Á! Nick Carter dorazil na mé pozvání!'' volal nadšeně komisař Ledvina, zatímco si masíroval svůj ztuhlý knír ,,Já věděl že dorazej a nenechaj mě tu v tom samotnýho!''
,,Vždy ve střehu komisaři, a vždy odhodlán k tomu, abych pomohl této malé zemičce proti zločinu.'' odpověděl Nick.
,,Mají žízeň? Nebo hlad? Nechají si přinést! Stačí jen říct.''
,,V pořádku, komisaři. Možná bych si připomenul chuť toho skvělého, plzeňského piva!''
,,Jistě! Jak si jen přejou.'' řekl s úsměvem Ledvina a jal se nalívání skleničky.
,,To už stačí, komisaři. Potřebuju být při smyslech, až mi budete říkat, na jakém případu budeme dělat.''
,,Počkají, ať potom nebudou zděšený.'' řekl s dávkou neklidu Ledvina.,,Pokud chtějí vědět, musej i vidět.'' a mávnutím ruky si objednal rozvrzaný automobil, značky škoda, kterému vypršela záruka snad ještě před samotnou výrobou.
Komisař Ledvina po cestě bavil Nicka Cartera vtipy o klobásách, které byli nadmíru nudné. Dokonce až tak, že v půlce vtipu:,,Jak mi klobása ukousla ucho'' usnul řidič. Ovšem to nemělo žádnou odezvu, jelikož se automobil Škoda šoural velmi pomalým pohybem kupředu. Když nakonec dojeli k městské knihovně, což velmi potěšilo Nicka, který byl už připraven při dalším možném klobásovém vtipu umlátit komisaře Ledvinu vším, co bylo po ruce, byl už skoro večer.
Vešli dovnitř, kde na ně čekal komisař Konrád.
,,Tak se podíváme, copak tady máme..''řekl zamyšleně Nick a přešel k hromádce bílého prášku. ,,To je knihovník, předpokládám.''
,,Ne pane'' začal Konrád ,,Tam jsem upustil sáček s Tangem (rozpustný ochucený nápoj).''
,,Ach tak. A co se tady vlastně stalo?''
Možná, že byste se měl podívat sám.'' řekl Konrád a vedl je oba do skladu knih. ,,Včera nám nahlásili nějací lidé hluk v knihovně po setmění, tak sem šla hlídka. Ovšem ty zde nenalezli nic než tohle: Zvedl malý cár papíru nadepsaný slovy. Nick Carter. Nick ho uchopil a začal číst:

Nicku Cartere,
jmenuji se Tomáš Klouboučník, no kdo by se toho jména nebál, že? Zde v knihovně byla ukryta kniha 'ZAHRADNÍKA' (viz. Adéla ještě nevečeřela - film). Zmocnil jsem se jí, a mám v plánu odstranit tebe a všechny mě nepohodlné lidi. Ale máš šanci mě ještě vystopovat.
Hodně štěstí. HAhaHAhaHA

,,Můžete mi někdo říct, proč nám sdělil śvůj plán jen tak?'' zeptal se Konrád a trefil se tím do černého.
,,Touha po pozornosti - normální.'' odvětil Nick.
,,Tak co budem dělat?'' tentokrát to byl Ledvina, který si doteď hladil svůj nemalý břich a snažil se usnout.
,,To nevím. Každopádně nám tu nechal stopu. Podívejte! Krůpěj krve, z které poznáme jeho DNA.'' volal nadšeně Nick.
,,Obávám se, pane,''začal Konrád,,že jsem si tady dával oběd, a trocha kečupu mi ukápla přímo na podlahu.''
,,Ach tak..'' zesmutněl Nick, ale rázem ožil ,,Ale tohle! Tohle nemůže být snad vaše ne? Tohle je STOPA!!!'' křičel Nick držeje zlomený nehet. Ovšem po spatření výrazu Konráda nehet zahodil a rozčíleně si přidupl. ,,Takhle to nijak nepůjde. Ten kus poličky jste taky zlomil vy, že?''
,,Ano pane, příliš jsem se rozčílil.''
,,Já mám stopu, která Konrádova není.'' řekl Ledvina, sklánějící se pro cosi černého na podlaze. Byl to kus černého hábu, pod kterým ležela malá kartička s nápisem:,,Klub Pod Parou, DNES od 18:30 večer.''
,,No komisaři Ledvino, zase jste se ukázal, jako pravý vyšetřovatel''pochválil ho Nick ,,Tak rychle se převléct ať můžeme vyrazit do nočního kubu!''

Z dějin Mafie - Krev

26. dubna 2011 v 18:12 | ListeRo |  Povídky
BloP nebyl zrovna nadšený, že právě jemu uložili Starší tuto úlohu. ON si většinou ruce v krvi nemáchal. Vetšinou použil své lidi. Tohle ale podle Starších byla delikátní záležitost, na kterou se hodil pouze BloP. Živil prací pro nechvalně známou společnost Mafie už 5 let, a vypěstoval si zde potřebnou pozici a respekt. V Cagetown měl vypracovanou poměrně slušnou pověst, založenou na efektivitě jeho práce a na pečlivosti s jakou, v neprospěch obětí, pracoval.
BloP byl asi 180 centimetrů vysoký kouřový oblak, s hmotným vnitřkem, který vztnikl na základě výzkumů americké vlády. Jméno dostal díky zkratce dvou slov, a to Blokádní Patent. Mezi spodinou Cagetownu se šeptá, že při úniku vyvraždil celou výzkumnou základnu a unikl do ulic. Sám se ovšem ke své minulosti nevyjadřuje. Má v oblibě nosit modrý, mafiánský klobouk, zklopený hluboko do ,,čela''. Tento hmotný kouřový oblak je nadmíru silný a může libovolně pohybovat s jakýmikoliv předměty. Je proto vysoce nebezpečný a obávaný zločinec.
BloP prošel prázdnou chotbou starého baráku, již dávno vyklizeného od všech původních obyvatel. Kolem kráčejícího BloPa byla jen špína a spousta mazlaviny, které by se raději nedotýkal. Když BloP míjel rodící kočku, řvoucí na celý dům, znechuceně se zastavil a ještě jednou zapochyboval o rozhodnutí Rady starších Mafie.
Avšak i přes nutkání postříkat se účinnou desinfekcí a vypadnout z tohoto baráku, pokračoval v cestě.
Dorazil k výtahu. Rozevřel dveře a při vstupu dovnitř zmáčkl zaprášené tlačítko s číslem 2. Výtah nejdříve odmítavě zaskřípal, ale poté se neochotně rozjel. BloP vyjel do druhého patra a s pocitem uspokojení, který ho naplnil v domění, že bude mít vše brzy za sebou, za sebou nechal zaklapnout dveře výtahu. Ovšem vše mělo teprve začít.
BloP pokračoval další odpornou chotbou, lemovanou kupami rozsypaných papírů a klidně si pobrukoval jakousi píseň od Franka Sinatry. Zastavil se teprve u dveří s nápisem 27a. Zaváhal. Potom vrazil do dveří, které se vzápětí pod jeho vahou rozletěly.
BloP nyní stál rozkročen ve dveřích a přímým pohledem sledoval udivenou tvář Micka Swayera. I přesto, že byl Mick na mol, stál momentě s pistolí v ruce a snažil se udržet rovnováhu na podlaze a BloPa na mušce. BloP však stále klidně stál a mluvil klidným, ledovým hlasem gentlemena, který je u zaměstnanců Mafie tak praktikován:,,Mick Swayer?'' a rázem ukončil jakoukoli snahu Micka na odpověď pokračováním, takže pouze sklapl prázdná ústa,,Doporučil bych vám odložit tu zbraň, pokud nechcete přijít k nečekanému úrazu, pane.'' řekl to tak ledově klidně, že by to vyvedlo z rovnováhy kdejakého zabijáka.
Mick zaváhal. Netušil, co po něm ta 'věc' chce, ale on rozhodně nic odkládat nebude. Jeho základní chyba byla, že se nerad podřizoval. Vystřelil. Nebo spíše se pokusil vystřelit. Rána z BloPovi pistole, byla totiž ryclejší a bezpečně zasáhla cíl. Narušila nebezpečné ticho této ponuré čtvrti. Mick se skácel k zemi s bolestným úšklebkem, držeje se za břicho.
,,Tys mě střelil ty parchante!''
,,Neudělal jsem nic, než co by nebylo nadmíru nutné.'' odvětil klidně BloP a pokoušel se zastavit krvácení. Rychle ránu ošetřil a již znovu stál v důstojné vzdálenosti od svíjejícího se Micka. Ten nyní seděl opřený o zeď, hlavu s jemným strništěm opíral o promáčklou omítku a snažil se vystřízlivět.
,,Přejdeme tedy k tomu, proč jsem vlastně tady, pane Swayere. Jde o velmi důležitou věc, týkající se organizované společnosti Mafie. Slyšel jste o této firmě někdy? Pane Swayere?''
,,N-ne.'' odpovídal Mick, zatímco mu z pusy vytekla notná dávka krve a rozpleskla se po podlaze.
,,Nedělejte si to ještě horší, prosím.'' pokračoval BloP a někde v půlce této věty došlápl bolestně na Mickovo břicho. Spod Mickovi ruky vyteklo trochu čerstvé krve.
,,M-možná jsem o něčem takovym slyšel. A co má bejt, ty držko? Nic sem neudělal!'' zařval Mick a vyplivl další příval krve, který vytvořil na podlaze slušnou kaluž.
,,Obávám se, že to nebude tak moc pravda. Moji nadřízení mají dojem, že právě vy jste byl součástí akce, kterou kdosi podnikl před dvěma dny. Zůsčatnil jste se vraždy vědců v laboratořích společnosti Mafie, a následné krádeže drogového preparátu, který byl vysoce moderní. Byl totiž součástí krve a vytvářel díky návykovým látkám velmi silnou závislost. Ovšem jeho vývoj nebyl zcela dokončen, kvůli tak brzké ztrátě, a proto ještě není použitelný na lidech. Zatím se vyskytuje vedlejší účinek - dehidrateace v několika následujících dnech.''
,,Tak, takže..'' koktal Mick
,,Takže pokud jste si dal byť jen malou dávku, budete do několika dnů suchej jako Martini.'' procedil BloP mezi zuby ,,Ale pokud byste mi dal dostatečné informace o tom, kde vzorky hledat, bylo by mi velkým potěšením vám od tohoto utrpení pomoci.''
Mick vypadal nejistě. Nechtěl zemřít takhle hrozným způsobem, ale nechtěl dávat všanc svůj život tím, kdyby se někdo dozvěděl, že Mick Swayer moc mluví. Nakonec se rozhodl té VĚCI neodporovat, jelikož další náraz podrážky bot, nasazených na dýmových nouhách by nepřežil. Prohrábl si černé, mastné vlasy a začal:,,Najala mě jistá firma. Tvrdili, že by potřebovali dosáhnout na konkurenci v Cagetownu, díky nové látce, kterou připravuje. Obeznámili mě s tím, že konkurenční firma se jmenuje Mafie, a je to nejznámější a nejrozsáhlejší mafiánská společnost ve městě. Řekli mi, že bude nadmíru nutné, operovat s nejvyšší opatrností a pečlivostí. Přidělili ke mně pár lidí. Měli v Mafii koupeného člověka, ktrerý nás dovedl až do samotné laboratoře. Tam jsme udělali tu špinavou práci a vzali vzorek. On nás zase bezpečně vyvedl ven. Stále ještě u Mafie pracuje, aby nevyvolal možná podezření...''
,,Jména?''
,,Chlapi, který tam se mnou byli se jmenovali Tommy 'Bloody Guest'' Burton, Thomas 'Black Jack' Jacobson a třetího jsem neznal. Ostatní mu řikali jenom Buddy, teda myslim. Možná sem blbě slyšel. Byl to takovej posránek. Chlap od vás zevnitř se jmenoval Robert Carson, prověřte si ho. Po našem odchodu zničil veškerý kamerový záznamy, ale myslim, že u vás na důkazy moc nedáte.'' Mick zakončil svou řeč letmým úšklebkem, který velmi brzy zmizel.
,,Robbie Carson? Ten parchant. Osobně si na něj došlápnu. O jakou mafiánskou společnost šlo?''
,,Říkají si..'' Mick zkontroloval pohledem vzdálené okno a pak s uklidněním dodal ,,říají si Cappa Morte, nebo nějak tak. Ve městě teprv začínají. Chtěli udělat něco velkýho, pro začátek. Mají sídlo v Oldtownský čtvrti, na rohu Jarní a Devátý.''
,,Co to znamená? Cappa Morte? Nějakej taliánskej blábol nebo co?''
,,Jo, je to z italštiny. Znamená to něco jako Plášť smrti nebo tak.''
,,Pozoroval jsi jejich rozsáhlost a strukturu? Hrozí Mafii ohrožení?'' optal se BloP nejistě. Poprvé za celý rozhovor.
,,Jak jsem řek, teprve ve městě začínají. Z toho důvodu jste o nich asi neslyšel. Ovšem vypadá to, že pokud to někdo nezarazí, mohla by z týdle mafiánský skupiny vyrůst prosperující firma, dosahující kvalit samotný Mafie.''
,,Díky. Moc jsi mi pomohl.'' Řekl klidně BloP a zmáčkl spoušť.
Jeho práce je tady u konce. Jenom podá hlášení Radě a půjde si po svých. Ach, jak byl BloP naivní.
***
Za tři hodiny jel naštvaný BloP svým mercedesem a přemýšlel o naprosto nesmyslném rozhodování vedení. Po tom, co se zbavil Swayera a následně i sabotéra Carsona, který tak moc prosil o život, když mu pěstí rozbíjel hlavu, měl teď s partou namachrovanejch taliánů, kteří jeli namačkaní v jeho autě a zaryle diskutovali o tom, jak komu odstřelej hlavu od těla a jak s ní potom budou hrát bowling, zneškodnit veškeré působení Cappy Morty v Cagetownu a jejím zakladatelům dát ,,jemně'', tedy po mafiánském způsobu jemně dát najevo, že tu o ně nikdo nestojí.
BloP se právě vyhýbal hloučku cyklistů, když do jejich mercedesu s velkým rachotem vrazil obrovský náklaďák.
**
BloP se probudil v potemnělé místnosti. Optal se taliánského společníka, kolik dalších taliánů přežilo a jak je on sám na tom. Nedostalo se mu však žádné odpovědi. Když si jeho modré, svítící oči rychle navykli na tmu, zjistil, že je přivázán k hordě mrtvých taliánských těl, které byli velmi dobře připevněny k sobě, dlouhými kovovými hřeby. Možnost úniku klesla na bod mrazu. I přesto, že byl BloP pouhým oblakem dýmu, byl stejně uvnitř hmotný, jako každý člověk. Vzpomněl si v tu chvíli na to, jak ještě zhruba před hodinou stál v kanceláři čertvě povýšeného Richarda Moorse (viz. povídka Z deníku Richarda Moorse), který mu říkal, jaká perfektní prácička ho to čeká. Že si pořádně vybije vztek. Prý brnkačka. To teda byla. Úvahy BloPa přerušil chraplavý chladný hlas, vycházející z nejtemnějšího koutu. BloP začínal vidět matný obrys postavy:,,Vítejte v pokoji pro hosty Cappy Morty vážený BloPe.'' z hlasu byla cítit povrchnost a sebedůvěra opravdového šéfa. Také drobný výsměch.
,,Jakto že mě znáte?'¨odpověděl BloP gentlemenským, vyrovnaným hlasem.
,,Vím toho hodně o Mafii a jejích zaměstnancích. Mám tam dost svých lidí.'' BloPovi se zdálo, že hlas je stále chladnější, a že pokud bude ještě chvíli mluvit, riskoval by zamrznutí přinejmenším celé budovy. ,,Co byste si přál vážený hoste?'' zeptal se hlas posměšným tónem.
BloPovi prolítlo hlavou pomyšlení na to, jak jsou lidi s podobným hlasem v podobných situacích nadmíru nebezpeční. Přesto se ale nenechal zastrašit a dále vyrovnaně pokračoval:,,Chtěl bych trochu podrbat na zádech, momentálně v nich mám zakouslýho taliána a vypadá to, že se jenom tak nepustí.''
,,Bohužel, v tomto nemohu sloužit. Jsem až příliš opatrný na to, abych se k vám přiblížil nebo vám jen ukázal tvář.''
,,Tak co se mnou plánujete? Pochybuji, že přinesete stoleček s čajem a potom mi namasírujete nohy.'' odpověděl pohotově BloP.
,,Já? Já s vámi nic neplánuji. Vše záleží jen na vás. Jistě jste pochopil, že Cappa Morta má zvláštní slabost pro zajímavé a talentované lidi. Proto máte dvě možnosti. Za okamžik vám předložím návrh o spolupráci s Cappou Morte. Pokud přijmete, dostanete dvakrát vetší plat, než máte v Mafii. Navíc budete mít nárok na svůj vlastní vůz a zbraň z našich dobře zásobených skladů.''
,,A slevu do mekáče nedostanu? Omlouvám se, ale v tomto případě nemůžu souhlasit.''ušklíbl se BloP.
Mafiánský boss Cappy Morte byl podle hlasu vyveden z míry.
,,Já jsem velmi trpělivý muž, pane BloPe. Ale nic by se nemělo přehánět.''
,,S tím s vámi naprosto souhlasím, pane. Al pro koho bych měl vlastně pracovat? Nevím ani kdo jste.''
,,Raději zůstávám, aspoň prozatím, v anonymitě. Momentálně si říkám Signor Disperazione. Pan Beznaděj - pro vás, neznalce italského jazyka. V angličtině preferuji formu Mr. Gloom (Soumrak nebo také deprese). Lidé mi říkají jak jim je to nejmilejší.''
,,Vy jste Talián?''
,,Z části ano.'' rozhovor začal nabírat směru golfového setkání zbohatlíků a dobře vychovaných mužů. Oba totiž přehlíželi fakt, že byl BloP připoután k mase mrtvol, již silně zapáchající. ,,Každopádně je tu i další možnost,'' pokračoval Signor Disperazione zaskočen BloPovým mlčením. ,,Odejdete odsud bez úhony a podáte zprávu na Mafii, o tom, že ve městě je nový mafiánský spolek. A že se mají mít na pozoru. Můžete být rád, že to zatím dopadne jen takhle. Ale za toho zabitého Roberta Carsona děkuji. Začal se jevit jeko nespolehlivý. Ovšem Swayera jste zabíjet nemusel. Znamenal pro naši firmu důležitou investici.''
,,Jak to tak vypadá, zvolím si beznadějně jasnou možnost č.2. Vaší nabídkou jsem ovšem poctěn.'' procedil mezi zuby BloP.
,,Jak jen myslíte, signor BloP, ovšem mějte na vědomí, že začne boj o první místo v Cagetownském podsvětí. Teď když Cappa Morte tak prosperuje, nebude pro Mafii lehké udržet si tuto pozici. A vlastně..teď mě napadlo, že bychom Vám mohli vrátit i ten krevní vzorek. Nemáme tak vyvinuté laboratoře, abychom ho mohli posunout do cílové fáze.''
,,To by bylo skvělé, díky.''
,,Francesco!'' zavolal Disperazione, přines TEN vzorek. Za malý moment přispěchal malý skrček v příliš velkém plášti a stoupl si tak 2 metry od stále spoutaného BloPa. ,,Aplikuj látku, milý Francesco!''prohlásil se smíchem Disperazione. A než se stačil BloP vzpamatovat, byl proveden vstřik tekutiny do oblasti jeho hmotné části. Cítil jak slábne. A cítil i úder kovové tyče, kterou ho Francesco připravil o vědomí.
*
BloP se probral v nemocnici Mafie.
,,Kde to sakra jsem?'' zeptal se do ticha. Stále nic moc neviděl.
,,U nás v nemocnici kámo. Už bude dobře. Teda řeknu ti, že to s tebou švihlo heh. Mysleli jsme, že nám zkapeš. Dokonce i Moorse ti sem poslal kytky.'' z hlasu poznal hlavního medika Mafie, Charlieho.
O týden později byl zase BloP schopný dělat vše, jako dřív. Vypověděl před zasedáním Rady starších, co se mu přihodilo ve skladech Cappy Morty. Na boku taky zaznamenal modrou, svítivou trhlinu. varování od Disperaciona? Možná..no..spíš určitě..
V Mafii se začal rozrůstat chaos z obav dalšího útoku na budovu. Bylo započato pátrání po možných sabotérech. Mnoho lidí zaplatilo životem. A jediné, co měli Starší v hlavách, byl zažírající strach z dalšího kroku Cappy Morty...
Pokud se Vám povídka líbila tak dejte vědět do komentářů. Vaše názory mě budou zajímat, díky :) B-)


Na srozuměnou se dává!!!

25. dubna 2011 v 16:15 | ListeRo |  Aktuální články k aktuálním situacím
Připravuje se:
- Dokončení plánovaného 8-kapitolového příběhu Nick Carter jeho průběh můžete sledovat v rubrice příběhy na pokračování. Jedná se o detektivní, možná i vtipně pojatý příběh.
- Začnutí nového (zatím doufám v 10 dílů) s pracovním názvem THE UNDEFEATABLE (NEPORAZITELNÍ), který bude pojednávat o době za římského impéria a vzpouře hrdinných gladiátorů. bude se jednat o vyprávění ze života gladiatorů bez nadsázky, s případnými vtipnymi hlaškami ale nic nezaručuji.
- Vznik rubriky POVÍDKY, ve které můžete očekávat v nejbližší době hned dvě povídky z mafiánského života, jedna na týdení téma KREV a druhou jen tak. Obě budou morbidní, s možnými humornými vsuvkami. V této rubrice se budou většinou povídky na jedno téma a dobu prolínat, proto sledujte všechny povídky v rubrice a komentujte! vaše názory mě zajímají!!! A nesuďte jen kvůli jedné možné nepovedené, raději si jich přečtěte víc a vytvořte si správný dojem. Nezbývá jen dodat, ať se tu cítíte jako doma a abyste odhlasovali ankety v rubrice ANKETY.
- Dále také můžete očekávat již téměř dokončený příběh na pokračování s pracovním : Tajemství houbové polévky aneb K.O.M.p má případ, který sem ale budu přidávat po kapitolách z důvodu rozlohy na zhruba 6 a půl stránky ve Wordu. bude se jednat o snahu o vtipně pojatý fantasy vymšlený svět na způsob středověku.
- Taky se mimo jiné pracuje na dalšim z příběhů na pokr. a tím je Temná flotila (prac. název), což bude podobně šílený příběh, jako Houbová polévka, s rozdílem doby. Tohle bude v budoucnosti.
VŠE, CO JE ZDE UVEDENO, BY ZDE MĚLO BÝT DOSAŽENO V TÝDNU 25.4. - 31.4. (NEBO 1.5. NEVÍM KOLIK MÁ NTENHLE MĚSÍC DNŮ..) Kromě posledních dvou bodů.
PŘEDEM DĚKUJI ZA KOMENTÁŘE A ODHLASOVANÉ ANKETY))
LISTERo

CZE 2:4 SWE

24. dubna 2011 v 21:26 | ListeRo |  Aktuální články k aktuálním situacím
Koho zajímá výsledek posledního utkání České republiky před zahájením MS na Slovensku, tak nyní zjišťuje, že jsme prohráli CZE 2:4 SWE
Reportáž:
Podle mého názoru však naprosto zbytečně. Do zápasu jsme vkročili hodně dobře a s velkým nasazením. Ovšem nechali jsme v obraně menší prostor Švédům a díky dávce štěstí nakonec puk skončil za Štěpánkovými zády. Dopravil ho tam ze vzduchu Fernholm (Berglund, Pääjärvi-Svensson) (0:1). Naši se na okamžik stáhli do pasivity a přestali hrát energicky. Ovšem toto trápení ukončil Krajíček (M. Michálek, Vampola), který svou po krásné akci dopravil kotouč do švédské brány.´Dále díky perfektní souhře českého týmu v přesilovce navýšil skóre na 2:1 Jaromír Jágr (Červenka, K. Rachůnek) a poslal Čechy do vedení. v 1. třetině se toho více nestalo a hráči odjeli spokojeně do kabin.
Do 2. třetiny nastoupil český tým o dost hůře než do 1. . Pasivita byla znát, hráči se nesnažili na 100%, skoro ani ne na 87,45%, pouštěli Švédy do zbytečných šancí a nechávali je hrát si jejich hru. Tento způsob hry se ukázal jako špatný, když jsme inkasovali gól z hokejky švéda Thörnberga (Gunnarson, Pääjärvi-Svensson). Bohužel si český tým nic neuvědomil a navíc se ještě více stáhl. Na 2:3 zvyšoval Švéd Eriksson (Backlund). Ale ani poté se Čechům nedařilo. Chyběla tomu energie a obětavost, a to je právě to čeho Švédi využili ještě jednou. V situaci 2 na 1, kterou podle mého názoru bránící hráč hrál dost pasivně, si pojistili svůj triumf dalším gólem za Štěpánkovy záda. Gól vstřelil Nilsson (Erikkson). Ke konci utkání bylo hodně vyloučených hráčů a nejzajímavější situace nám nabídli sami švédové, kdy si nerozumě nechali vyloučit 2 hráče. S odkrytou brankou se pokoušel český tým alespoň o jeden gól, ale obětaví Švédi nic takového nepovolili. Utkání tedy skončilo ve prospěch Švédska 4:2.
Sudí byli rusové a na zápas se přišlo podívat 7200 diváků.

EHT, Hokejové šílenství, Brno, Czech Republic 2011

24. dubna 2011 v 18:00 | ListeRo |  Aktuální články k aktuálním situacím
EURO HOCKEY TOUR ZAKONČÍ SVOU DLOUHOU CESTU V BRNĚ
Známá ,,rozcvička'' před MS v ledním hokeji nazvaná Euro Hockey Tour bude již končit. Jistě, stejně jako já, patříte mezi nadšené hokejové fanoušky, tím spíš fanoušky českého výběru. Proto vám jistě neunikli předchozí kola EHT, které se odehrávali ve Finsku, Švédsku a Rusku. Nyní přichází poslední kolo této známé soutěže u nás, v České republice. Jak jistě víte, jde o soutěž čtyř nejlepších evropských velmocí, mezi které máme tu čest (a myslém že po loňském MS i zaslouženě) patřit. Jedná se o to, že se pořádají 4 turnaje v každé zemi uchazečů. V každém kole je praktikován systém tzv. ,,každý s každým''. Zápasy se bodují jako každý jiný. Tyto body se zbírají a přičítají k celkovému množství bodů, tedy za celou EHT. Celkové finální výsledky určí vítěze.
My, jakožto český tým nejsme na EHT příliš úspěšní. Doposud jsme získali jen nějakých 7 bodů za 3 turnaje (finský, ruský, švédský). Ovšem přišla změna a naši hokejisté na začátku českých her vyhráli zápasy s Finskem a Ruskem a zatím mají 6 bodů. Což je staví do čela tabulky Českých hokejových her. Ovšem na první příčku EHT to nebude ani kdybychom zakončili tuto sérii 9-ti body - čili 0 proher. Tento fakt však neubírá na tom, že bychom se neměli snažit. Již teď máme jisté 3. místo ze 4 uchazečů v EHT, což je pořád lepší než poslední. Ovšem mohlo to být lepší.
Náš tým posílil gólman Pavelec, který zatím chytá výborně a podává dobré zákroky. Ovšem na MS na Slovensku nám bude chybět Vokoun, který má problémy s Floridou. Z toho důvodu se nemůže účastnit MS.
Tato ztráta bude znát, ale Pavelec ji vyplní co nejvíc to půjde a pomůže mu i Kuba Štěpánek, který byl nominován na dvojku. Tak si rozhodně nenechte MS ujít a držte našim palce!!!

Reklamy - druh médií

24. dubna 2011 v 11:11 | ListeRo |  Aktuální články k aktuálním situacím
Každý je zná. Jsou totiž všude. Otravné reklamy, které vám říkají co máte dělat. Ovlivní vás a donutí vás si koupit právě nějakou kravinu, kterou absolutně nepotřebujete. Já nepatřím mezi ty lidi, které nějak mohutně ovlivňují reklamy. Reklama mě ovlivní jen tehdy, kdy mě při filmu donutí vstát a dojít si na záchod. Navíc lidé, které, stejně jako mě, reklama neovlivní, jsou velmi rozčílení, pokud se náhle přeruší jejich oblíbený film s Chuckem Norrisem a místo dalšího kopu hrdinů, se jim na televizi objeví sekačka John Deer, která podle všeho sponzoruje pořad. Tito lidé (pokud jsou již v pokročilém věku) mohou mít jisté problémy se srdcem. Začnou rudnout a chrchlat nadávky jako obvykle a než se nadějí, válejí se na podlaze v bolestných křečích a topí se vlastní šťávě. Ovšem toto hodlají tvůrci reklam pominout, protože vědí (nebo spíše věří), že existuje typ člověka, který jim skočí právě na tu jejich reklamu. Jenomže člověk takovéto představy, by musel mít svůj byt plný různých pracích prášků, sekaček John Deer, mnoho kosmetiky a spoustu přípravků na posílení erekce. Dále by musel mít nejmíň pětipatrovou garáž plnou různých aut, různých značek. Dovolené by trávil v Karibiku, Egyptě či v Africe a neustále by posílal peníze na různé charity. A to vše je ještě málo. Vemte si, kdyby tento šílený člověk seděl byť jen hodinu u Teleshoppingu! Ale tyto představy jsou nadmíru hloupé. Pochybuji, že někdo, kdo sedí znuděně v bytě 1+KK a kouká na malou televizi, vůbec pomýšlí s nadšením o koupi sekačky John Deer, kterou by si mohl postavit doprostřed pokoje, aby mu ji chodili přátelé obdivovat. Každopádně mě to už poměrně štve. Jak reklamy, tak sekačka John Deer, která dává ,podle mě, víc než sobecky najevo svojí majetnost tím, že sponzoruje téměř každý pořad tuším na Prima Cool. Dost šílení jsou taky operátoři, kterým očividně nestačí, že každý má několik miliónů klientů. Podle toho, kolik mají reklam to vypadá, jako kdyby byli malá utiskovaná společnost. Místo toho se brodí v penězích a ještě by chtěli víc. Nestačí se jen brodit, oni se přímo chtějí topit. Reklamy jsou masové šílenství, ale nikdy se jich nezbavíme.

Nick Carter (2) - Hlavní nádraží

24. dubna 2011 v 10:45 | ListeRo |  Příběhy na pokračování
Nick byl velmi šťastný, když po dlouhé a namáhavé cestě až ze samotné Ameriky, dorazil na Hlavní nádraží v Praze. Vystoupil ladným krokem z vlaku a se zavazadly v ruce se ubíral na smluvené místo. Americký detektivní hrdina se nemohl dočkat, až se znovu setká s komisařem Ledvinou, až mu znovu potřese rukou, až si spolu znovu zajdou na pivo. Ovšem nikdo tu nebyl. Tedy co se týče šťastně se usmívajících břichatých českých komisařů. Na lavičce ve velké hale seděl pouze jakýsi šklebící se skřet, okusující sýrovou žemli. Nick k němu opatrně došel a plynulou češtinou k individuu promluvil smělým hlasem:,,Dobrý den p-pane! Chtěl bych se zeptat, neznáte-li komisaře Ledvinu. Měl jsem se tu s ním sejít.''
Skřet vzhlédl od žemle a přivítal Nicka Cartera radostnóu grimasou alá vřískot a upřel na něj svá malá očka.
,,Vítejte pane Carter,'' začal skřet ,,komisař Ledvina na vás čeká na komisařství. Má příliš mnoho práce, než aby sem mohl osobně.''
,,A kdo jste vy?'' zeptal se již znovu klidný Nick
,,Jsem Slanín Kolemjdouc a v nausledujoucích dnách budu vašoum stroužcem'' přešel skřet již do své oblíbené řeči.
,,Strážce? Nepotřebuji strážce v tak klidném městě jako je Praha!'' zvolal Nick.
,,Bohoužel pané, ale mnouho se tadejc změnilo, víme? A teuď doust řeučí, Leudvina, čeuká!'' ukončil konverzaci svým skřípavým hlasem skřet a oba se ubírali pěšmo k policejnímu komisařství, kde se měl Nick dozvědět o svém novém případu.

Knight Fight

23. dubna 2011 v 21:00 | ListeRo
Nazdar lidi, nechcete začít hrát Knight Fight?)) Moc byste mi pomohli kdybyste klikli na tenhle odkaz a začali hrát díky)

Green Day - Photographs TOP 10

23. dubna 2011 v 20:04 | ListeRo |  Green Day
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

Klikněte ó velectěný návštěvníče!!!

23. dubna 2011 v 19:57 | ListeRo |  Ankety
Klikejte na anketě dole pod reklamou, díky)

Green Day - Diskography Download

23. dubna 2011 v 19:41 | ListeRo |  Green Day
DISKOGRAFIE PUNKROCKOVÉ SKUPINY GREEN DAY VEDENÉ ZPĚVÁKEM BJ-em!!!
Po kliknutí na odkaz, který je uveden výše, se vám zobrazí server www.ulozto.cz. Jednoduše kliknete na velký nápis v oválném rámečku stáhnout a poté postupujete podle uvedených instrukcí. Soubor se vám stáhne s příponou .rar
Abyste ho mohli otevřít potřebujete program jako je WinRar apod., který dokáže takto upravený soubor otevřít. Pokud ho nemůžete sehnat, napište do komentářů pod článkem.

Nejlepší kapela?

23. dubna 2011 v 19:34 | ListeRo |  Ankety
Hlasujte v níže uvedené anketě. Díky.

Green Day - Muzikál podle American Idiot

23. dubna 2011 v 19:23 | ListeRo |  Green Day
Fanoušci úžasné punkrockové skupiny Green Day už jistě slyšeli o muzikálu, který měl premiéru na Broadwayi a byl podle alba Green Day - American idiot a obsahoval všechny písně z tohoto alba. Ovšem tento muzikál přestal být oblíbený a proto skončil. Nyní si však fanoušci Green Day, kteří o muzikál přišli, dostanou druhou šanci! Mluví se totiž o filmovém zpracování tohoto muzikálu, s režijí Toma Hankse a prý by možná jednu z rolí měla stvárnit Julia Roberts. Každopádně se nad tímto filmovým ztvárněním dlouho uvažovalo, zdali je vůbec výnosné a rozumné tento film dělat. Nakonec se podle všeho ale rozhodlo, že film bude. A u jeho natáčení nebude chybět ani BJ a zbytek kapely! Myslím, že fanoušci Green Day a obdivovatelé desky American Idiot se mají na co těšit!

Jakej máš prd? Hlasuj podle této tabulky

23. dubna 2011 v 18:42 | ListeRo |  Ankety
Hlasujte v níže uvedené anketě. Díky.

Oblíbený seriál

23. dubna 2011 v 18:32 | ListeRo |  Ankety
Hlasujte v níže uvedené anketě. Díky.

Jakému týmu fandíte v Gambáč-lize?

23. dubna 2011 v 18:27 | ListeRo |  Ankety
Hlasujte v níže uvedené anketě. Díky.

LÍBÍ SE VÁM ČLÁNKY?

23. dubna 2011 v 18:26 | ListeRo |  Ankety
Hlasujte v níže uvedené anketě. Díky.