,,Never lose hope'' The Cape

Nick Carter (1) - Tichá to Praha!

13. července 2010 v 14:34 | Listero |  Příběhy na pokračování
Příběh by měl být v pár úsecích vyprávěn z prvních osob postav. Pokud by se něco takového vyskytlo, budete předem varováni červeným nápisem.

Bylo zrovna půl třetí ráno Amerického času. Detektiv Nick Carter pokuřoval ve své skromné pracovně velmi neskromný doutník a užíval volných 50-ti sekund, které mu mohl život nabídnout v tak náročné práci. Tiše si pro sebe tyto sekundy odpočítaval a jakmile došel na nulu, okamžitě vešel jeho pomocník Lesley s kupou dopisů.
,,Tak co to dneska máme?'' zeptal se Carter tak znuděně, že zkazil náladu všem kolemjdoucím babičkám v rouše smrti.
,,Jen to důležité pane? Jako obvykle?'' zeptal se Lesley ještě znuděněji, čímž porušil fyzikální zákonů a riskoval tím masivní explozi vesmíru plnou létajících pand.
,,Hmmm..Jak jinak milý příteli.'' broukl Nick a spadl ze židle tak rychle, že se Lesley na okamžik podivil, jak je možné že už neleží s rozbitou hlavou v prvním patře. Potom ale uznal, že na propadnutí 87 pater mrakodrapu by potřeboval vetší rychlost. Jeho úvahy však přerušil Nick dalšími slovy:,,Zachovej jen to důležité Lesley, ale nech mi tu katalog spodního prádla, v kategorii ženy, díky!''
,,Spodního prádla?''
Jakého spodního prádla? Řekl jsem jasně:,,Zachovej jen to důležité, Lesley, ale nech mi tu katalog Skvělého bidla...''
Lesley se rozhodl to neřešit a vyhodil asi tak 3 dopisy z haldy před stolem. ,,To vše je velmi naléhavé ,pane, ale vše to nestíháte, máme velké spoždění.''
,,Nevadí. Tak to přečti a já si vyberu''
Lesley se chopil prvního dopisu.
Vážený Nicku Cartere!
Slyšeli jsme o Vás ve zprávách. Chtěli bychom se zeptat na to, jestli byste se nepodíval na Stonehange. Nic to není, jen taková maličkost. Náš správce ráno počítal kameny a zjistil, že 2 chybí! Děkujeme za odpověď a těšíme se na Vás. Jako nálezné: 1 milion dolarů!

Nick nervózně přecházel po pokoji a poté zamyšleně pronesl:,,Až do toho honoráře velmi zajímavý případ Lesley! Ale jsou to skrblíci, takže bohužel.'' prohlásil Nick a zažádal si o další dopis. Lesley ho vytáhl a četl:

Nazdar Nickec!
Pamatuješ si na mě? Já seb Francisco De LaPedro! Dělali jsme na tom případu ukřižovanýho oběšence! Doufam že mi pomužeš i s timdle: Ukradli tady jední paní zlatou glumu a já na to nestačim! Prachy nejsou problem zaplatí to tak až 20 milionů. Rozdělíme to poprávu: Ty 10 procent já 89 a můj čuchací pes Sparkey 1 procko na žrádlo. Zatim se měj !!!

,,Spálit a zakopat vlese!'' pronesl znechuceně Nick. nemám čas na bandu idiotů převlečených za růžový králíčky poskakující po poli. Další!''

Ahoj Cartre,
tady komisař Ledvina. Pamatujou si mě? Dostali jsme na kolena tu zatracenou Adélu kytku. Máme tady další problém a jak víte, honorář znovu nehraje roli. Váš kom. Ledvina.

,,No Lesley! Praha! Už zase, po půl roku zase ochutnám Plzeň a budu kráčet po těch uličkách! Jdu si sbalit. Jo a nezapomeňte říct tomu sousedovi ať nechá toho randálu. To v Praze, tam je ticho. TICHÁ TO PRAHA!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se Vám články?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama